השתלות שיניים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ברוכים הבאים לאתר מרפאת השיניים איזי סמייל – ד"ר לוקס
 
כל טיפולי השיניים תחת קורת גג אחת
 
ספא להלבנת שיניים, שירות עיצוב חיוך דיגיטלי ועוד טיפולים ייחודיים
 
 
 
 
בקרו את מרפאת שיניים איזי סמייל בפייסבוק
 
 
חיפוש
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* שם:
 
* טלפון:
 
  הערות:
 
* קוד:
Capcha
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפולי חניכיים

 
דלקת ומחלת חניכיים

דלקת חניכיים נגרמת לרוב כתוצאה מזיהום חיידקי בצמוד לרקמת החניכיים. התסמינים לדלקת חניכיים הינם אודם, דימום קל במגע או בצחצוח, רגישות, שינויים במתאר החניכיים כגון נפיחות או נסיגה וריח פה לא נעים. ישנם מצבים שונים בהם דלקת חניכיים עלולה להיגרם לא רק מזיהום חיידקי אלא גם כתוצאה מצחצוח אגרסיבי, גירוי כרוני כגון פירסינג בלשון ו/או בשפה, וגם לאחר טיפול אורתודונטי. שינויים הורמונאליים, מצב נפשי, עישון, מחלות שונות או נטילת תרופות מסוימות, עלולים אף הם לגרום לדלקת חניכיים או להחריפה.

מצב של חניכיים מודלקות לאורך זמן וללא טיפול נאות, עלול להוביל למחלת חניכיים חריפה.
מחלת החניכיים גורמת לפגיעה בעצם הלסת התומכת, מנגנון האחיזה של השן, ובכך גורמת
לניידות השיניים ולבסוף עלולה להביא לנשירתן. מחלה זו הינה הסיבה הראשונה לאובדן שיניים אצל מבוגרים.
 
מחלת חניכיים
 
מחלת חניכיים של המעשן
 

מחלת חניכיים של המעשן

מצב שבו מחלת החניכיים מאופיינת בקצב התקדמות מהיר, נקראת מחלת חניכיים אגרסיבית. מחלה זו גורמת לספיגה מהירה יחסית של עצם הלסת התומכת ושכיחה בעיקר בצעירים עד גיל 35, אך קיימת גם בקרב מבוגרים. מחלת החניכיים היא אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם, ולמרות זאת, נוטים להתעלם ממנה, שכן בדרך כלל היא אינה מלווה בכאבים או בסימנים מחשידים.

בכדי להימנע ממצב של דלקת חניכיים והחרפתה, יש לשמור היטב על היגיינת הפה. חשוב לבצע בדיקה תקופתית על ידי רופא שיניים וכן להקפיד על הסרת אבנית, בהתאם לצורך. בנוסף, ניתן לעבור הדרכות כיצד לבצע צחצוח נכון ויעיל.

במרפאתנו ניתן לבצע מגוון טיפולי חניכיים המבוצעים על ידי רופא שיניים:

• טיפולים שמרניים - הסרת אבנית, ליווי צמוד של רופא שיניים, הדרכה ומעקב על שמירת היגיינת הפה.
 
מחלת חניכיים - בדיקה
 
מחלת חניכיים -ניקוי אבנית
 
 
• הקצעת שורשים - במקרה של הצטברות אבנית בעומק הכיס שבין שורש השן לחניכיים, שבו לא ניתן להשלים את הטיפול בעזרת הסרת אבנית רגילה, יש צורך לבצע ניקוי עמוק יותר אשר מבוצע בהרדמה מקומית על ידי רופא שיניים.
 
 
הקצעת שורשים
 
 
• ניתוח חניכיים - במקרים קשים במיוחד, כאשר לא ניתן להגיע לעומק הכיס בכדי להסיר את כל האבנית, יש צורך בהליך מורכב יותר, בו רופא השיניים מפשיל את החניכיים מהאזור הרצוי וכך ניתנת לו גישה ישירה לצורך ניקוי. בנוסף, הליך זה מאפשר לרופא השיניים לבצע פעולות לתיקון הנזק שנגרם לעצם הלסת כתוצאה ממחלת החניכיים.
 
 
מחלת חניכיים- השתלת עצם
 
• ניתוחי חניכיים קוסמטיים - במקרים של בעיה אסתטית גנטית או כתוצאה ממחלת חניכיים שטופלה, קיימות במרפאתנו אפשרויות לשחזור הרקמה שנפגעה בטכניקות מיקרו-כירורגיות על ידי רופא שיניים בעל ידע וניסיון רב.


אמדוגיין

רוב טיפולי החניכיים הבסיסיים נתמכים על עקרון ריפוי התהליכים שבהם השן חולה. כלומר, שימור השן נקייה וללא חולי. אמדוגיין הינו מוצר מהפכני, המאפשר רגנרציה של הרקמות התומכות בשן. במילים אחרות, מדובר בחומר שגורם לצמיחה מחדש של הרקמות שנהרסו כתוצאה מהתהליך הפתולוגי ומזרז את ריפוין.
השימוש הקליני באמדוגיין פשוט והוכח גם כמפחית כאבים לאחר טיפול.
 
 
 
 
הארכת כותרת קלינית – ג'ינג'יבקטומי

הארכת כותרת היא טיפול כירורגי, שמבוצע בעצם ובחניכיים של שן אחת או יותר. טיפול זה נועד להגדיל את אורך כותרת השן. הוא נועד למצבים שבהם קיים צורך אסתטי עקב כותרת שן קצרה מדי או חניכיים ארוכות מדי, ובמקרים שבהם יש צורך רפואי להאריך את הכותרת לצורך אחיזה טובה יותר של הכתר על שאריות שן, שהתקצרה עקב עששת עמוקה.

הארכת הכותרת של השיניים יכולה להתבצע רק בחניכיים באמצעות חיתוך הרקמה ופיסולה לשם קבלת תוצאה אסתטית רצויה. במקרה זה הטיפול נקרא "ג'ינג'יווקטומי" (Gingivectomy). במקרים בהם יש צורך גם לסלק עצם כדי לקבל תוצאה מספקת, הניתוח נקרא הארכת כותרת קלינית.

במקרים בהם אנו מקצרים את העצם, כלומר בפרוצדורת "הארכת הכותרת הקלינית", אנו מקצרים מהאורך הכולל של השורש, ובכך בעצם מאבדים כוח אחיזה של השורש בעצם הלסת. במקרים בהם השורש ארוך – אין הדבר מהווה בעיה, אך בשורשים קצרים, יש לקחת בחשבון את היחלשות השיניים.
 
 
גינגיווקטומי
 
 
פריוצ'יפ 
הפריוצ'יפ (PERIOCHIP) הינו תכשיר רפואי דקיק בגודל של 4X5 מ"מ, המשחרר בצורה איטית חומר אשר קוטל חיידקים. חומר זה נקרא כלורהקסידין. הפריוצ'יפ מיועד לטיפול מקומי של מחלת החניכיים במקרים של כיסים עמוקים מעל 5 מ"מ. כלורהקסידין הוא חומר אנטיספטי אשר שימושו בפריוצ'יפ מאפשר ביצוע טיפול מקומי וארוך- טווח במחלת החניכיים של השן הפגועה.

לאחר טיפול הקצעת שורשים, שבו מנקים מהשן את האבנית, החיידקים ואת הרקמה החולה, אפשר להחדיר את הפריוצ'יפ בפעולה מאוד פשוטה וללא שום כאבים. חומר הכלורהקסידין ישתחרר בצורה מושהית במשך 10 ימים, עד להיעלמות מוחלטת של הפריוצ'יפ.

לאחר מספר ימים מרגע החדרת הפריוצ'יפ, כיס החניכיים מתחטא ונעשה שיפור במצב מחלת החניכיים באותה שן. מחקרים קליניים הראו שיפור ניכר בצמצום כיסים אשר טופלו בעזרת פריוצ'יפ בצורה שיטתית אחת לשלושה חודשים.יתרונות הפריוצ'יפ:

  • קל לשימוש
  • ללא ביצוע הרדמה
  • ללא כאבים
  • מתכלה ולכן אין צורך בהוצאתו
  • טיפול מקומי ללא צורך בשטיפות פה
  • הוכח כמצמצם כיסים פריודנטליים
  • מונע טיפולים כירורגיים בחניכיים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
השתלות שיניים
 
 
 
שעות פתיחה
ימי שני, שלישי, רביעי : 09:00 - 19:30
ימי שישי : 08:00- 13:00

 
 
 
פרטי התקשרות
רחוב מנחם בגין 74 קומה 2 תל אביב
טל': 6090969 - 03
טל' למקרי חירום: 6590969 - 050
דוא"ל: info@easysmile.co.il
חפשו אותנו ב: ‪Google+‬‏!
 
 
 
 
לפני                               אחרי
 
 
 
 
 
 
+1
 
 
ZAP Group בניית אתרים